• Grey Twitter Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Grey Facebook Icon

פרויקטים

פרוייקט קורליזם

המרכז מבקש להראות את ייחודו האמיתי של "הילד המיוחד".
במצבים יומיומיים, הילד המיוחד מרגיש שהוא נטל על משפחתו ועל הסובבים אותו. רוב הזמן הם צריכים להישאר לצדו ולדאוג לו. במרכז הוא יגלה שבדיוק בזכותו, משפחתו יכולה לקבל אהבה, תמיכה ועזרה שהם זקוקים להם כל כך.
בזכותו, כל בני משפחתו יכולים למצוא את החזקותיהם החזקות וללמוד להאמין בעצמם.
יחד, הילד ומשפחתו, ללמוד לבנות, לקדם ולהעצים אחד את השני.

פרויקט "קורליזם" יספק למשפחות חוויה מהנה ומעצימה ברוח "קורליזם".
העצמה זו תאפשר תקשורת פתוחה בין בני המשפחה המאפשרת להם לעסוק בנושאים הקשורים לילד המיוחד, ולהיות "משפחה מיוחדת".

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית מומלצת ביותר על ידי רופאי ילדים, רופאים להתפתחות הילד, מרפאים בעיסוק ופיזיותרפיסטים לטיפול ב:

 • לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז

 • דימוי עצמי נמוך וחוסר ביטחון

 • וויסות תחושתי

 • קשיים מוטורים

 • הפרעות התפתחותיות, כולל הספקטרום האוטיסטי

חוות המרחב הפתוח פועלת על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר של מרכזי טיפול.

הצוות מורכב ממדריכי רכיבה מנוסים ומקצועיים, פסיכולוגים ומטפלים בבעלי חיים שיודעים לעזור לילדך לקחת את המושכות לידיו

רכיבה על סוסים

״על גב הסוס השמיים הם הגבול"

אנו מזמינים אתכם לחוות חופש ועוצמה על גב הסוס 

הרכיבה על סוסים היא שילוב ייחודי בין ספורט לאומנות ותרפייה.בכל מפגש עם הסוס אנו מצד אחד מתחברים לכוח למהירות ולעצמה שלו ומהצד השני נחשפים לעדינות ולרכות שבו.

בחוות המרחב הפתוח מתאמנים רוכבים מכל הרמות החל מרוכבים מתחילים ועד לאלופי ישראל בתחרויות קפיצות ראווה,

ואנו יודעים כיצד להתאים לכל רוכב את הסוס והמאמן שיוכלו לסייע לו להגשים חלומות

מעל הכל- בכל ביקור בחווה תוכלו לצאת לרגע ממרוץ החיים, לפתוח את הלב, ודרך השקט והעדינות של הסוס להתחבר מחדש לעצמכם

אימון חיים לנוער בסיכון

נערים ונערות במצוקה זוכים לטיפול ייחודי בעזרת סוסים בשיטת "המרחב הפתוח".

על-פי רוב, נוער בסיכון גבוה מגיע מרקע וסביבה סוציו-אקונומית המאופיינת בעוני, מצוקה ועבריינות. מדובר בנוער שבמהלך חייו הקצרים חווה כישלונות רבים, נדחה ונפלט ממערכת החינוך, או שפשוט התעלמו ממנו. ללא משפחה או סביבה תומכת שתזהה את הקושי, תתמוך ותלווה אותו, וכתוצאה מכך התחבר  לחברה עבריינית. הקושי העיקרי של נערים אלו נובע מחוסר יכולת להתמודד עם מצבים קשים כקלים, הם איבדו את האמונה בעצמם ואת המוטיבציה ללמוד, להתמיד ולהשקיע בחייהם.הם אינם מצליחים להשתחרר מחיבוק הדוב של החברה העבריינית שבו גדלו ומצד שני מודעים למצבם וזועקים לעזרה על מנת לפרוץ את המעגל קסמים הבלתי אפשרי הזה. התוכנית המיוחדת, הזוכה להצלחה והערכה רבה, אותה פיתח ד"ר עפר קומרובסקי בחווה, נועדה לאפשר לנערים אלו לפרוץ את המעגל, ונותנת להם את הכוח לבחור בדרך הישר.

הפרויקט עוסק בשיפור הדימוי העצמי והקניית כלים חדשים ונורמות התנהגויות שמשמעותם יצירת אמון ביכולת להתמודד ולהצליח מול קשיים ומכשולים, לקיחת אחריות על חייהם ועתידם. כל זאת נותן להם את הביטחון להשתלב בחברת בני גילם, להרגיש שייכים, ראויים, שווים ומחבר אותם  לשאיפה להצלחה ומצויינות.

חוות המרחב הפתוח קיבלה אישור מיוחד ממשרד החינוך להפעיל מגמת בגרות בסוסים שמיועדת לילדים מכיתות קטנות לנוער עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז. הנערים מגיעים מבתי ספר שונים ליום פעילות בחווה שכולל לימוד מעשי ולימוד עיוני. עבורם זוהי חוויה טיפולית חינוכית מעצימה יוצאת דופן, המאפשרת להם למצוא את הכוח להמשיך להגיע לבית הספר ולסיים 12 שנות לימוד, חווית הלימוד לבחינת בגרות  מתבטאת ב"אומץ" להתמודד עם נושאים לימודיים נוספים ולגשת לבחירות בגרות נוספות.

במסגרת הפרויקט נערים שאינם משתלבים בתוכנית הלימודים משלימים בחווה בגרות 5 יח"ל בסוסים, לוקחים חלק פעיל כתחרויות ארציות בקפיצות ראווה ובכיתה יב' עוברים קורס מדריכי רכיבה בסופו הם מקבלים מקצוע לחיים ואפשרות תעסוקה בחווה. הפרויקט הוכר ונתמך ע"י המוסד לביטוח לאומי.

מדובר בפרויקט פורץ דרך המצליח להביא לשינוי מהותי בחייהם של הנערים- 15 נערים ונערות הוסמכו כמדריכי רכיבה, נערים רבים התגייסו לצה"ל וחלקם משרתים שירות קרבי, ונערה אחת נמצאת כיום בלימודי תואר ראשון למשפטים. אנו גאים מאוד בכל אחד ואחת מהם ומאמינים בהם בכל ליבנו.

 

פרויקט "הכשרה לחיים כולל את הפעילויות הבאות:

 • רכיבה  וטיפול באורווה ובסוס, במסגרתה  מתמודדים  הנערים  עם פחדים, צורך בדחיית סיפוקים, גבולות, שליטה, הרגלי עבודה, קבלת אחריות, הקשבה וכבוד לסוס.

 • חניכת אוטיסטים ,  ההופכת אותם מ"מטופלים" ל"מטפלים" ובדרך זו מושגת התקדמות אישית רבה ביותר והעצמת הדימוי העצמי. 

 •  טיולי שטח ארוכים בטבע - המאפשרים מגוון התמודדויות, עבודת צוות וקבלת מרות.

 • לקיחת חלק פעיל בחיי הקהילה בחווה.

 • לימוד תיאורטי, עיוני והכשרה מקצועית, המהווה עבורם בסיס לרכישת מקצוע ופרנסה.

 

 

תחושת השייכות לקהילה, המפגש עם אוכלוסיות מגוונות והפעילויות השונות מלמדות את הנערים והנערות לקבל את עצמם באהבה, לא לפחד מחולשותיהם, להתמודד ולקחת את גורלם בידיהם.

קהילה בצמיחה

בתוך כל הפעילות הענפה של המרחב הפתוח , שבמהותה לימוד רכיבה טיפולית וטיפול באמצעות בע"ח, פועם הלב של כל הפעילות - "קהילה בצמיחה".


זהו פרוייקט תעסוקתי יחודי וחדשני בקנה מידה ארצי ועולמי שזוכה להתלהבות מצד כל אנשי המקצוע.

חברי "קהילה בצמיחה" הם אנשים מיוחדים אשר מצאו את עצמם מסיבות שונות בשולי החברה ואינם מסוגלים להשתלב ולחזור לחיים הנורמטיביים. הרעיון המנחה את הפעילות הוא שאנשים שמגיעים מקשיים שונים, למשל תשושי נפש, פוסט-טראומטיים, אוטיסטים, אנשים עם פיגור שיכלי, נוער בסיכון ועוד, אשר פועלים ביחד ומביאים לידי ביטוי את האיכויות שלהם בעזרה לחברים האחרים בקהילה - עוזרים באופן זה ומתחזקים בו-זמנית. חברים אלו מפעילים ומתחזקים את כל הפעילויות של המרחב הפתוח, נותנים את השירות, ומשתלבים יחד עם כל קהל לקוחותינו כשווים. בתהליך ארוך וממושך אנו עוזרים להם להרגיש שווים וראויים, ומסוגלים להתמודד ולהידחף אל תוך הזרם של החיים הנורמליים, להשתלב, לא כנחותים, לא כמבקשי טובה, אלא כאנשים בעלי איכויות מיוחדות, ושבעצם הופכים להיות המורים שלנו ועוזרים לנו ללמוד על עצמנו לקבל את עצמנו ולמצוא את הדרך שלנו להיות בעולם טוב יותר. בזכותם המרחב הפתוח הוא מה שהוא, מקום שמח, אופטימי, שמאפשר לנו להרגיש פשוטים, ראויים, שווים ולהסתכל על החיים בגובה העיניים. הם מלמדים אותנו להסתכל על העולם ועל החיים בזוית אחרת, להיות פתוחים, משוחררים ומסוגלים להתמודד עם הקשיים ולחלום על שינוי.
בשלבים השונים של התהליך אנו מקדמים אנשים חסרי ביטחון ושמחה ותחושה של חוסר הגשמה עצמית ושל אי מימוש הפוטנציאל המלא - לאנשים שמגשימים את עצמם.
חברי "קהילה בצמיחה", חונכים את ילדי החווה והמטופלים הצעירים, מטפלים בסוסים, מטפחים את גן הירק, מנקים את האורוות, מכינים את הסוסים לרכיבה, עוזרים למורים לרכיבה, מפעילים את פינת הליטוף (חיות בית וחיות משק), מפעילים את עמדת הקפה, עוזרים בהאכלת סוסים ובניקוי החווה. 

 
 
 
 
 

© 2017 by Adam Budwig. Proudly created with Wix.com

Call us:  +972(0)54-5702605 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now